O Nas
Sanocka Powszechna Spółdzielnia Spożywców
Pierwsze posiedzenie organizacyjne odbyło się 29 października 1937r na którym postanowiono założyć Spółdzielnię robotniczą pod nazwą Spółdzielnia Spożywców „Jedność” w Sanoku. Statut założycielski Nr.6208 został zatwierdzony 28.03.1938r.przez Związek Spółdzielni Spożywców R.P. „SPOŁEM”w Warszawie.
Sztandarowym przedsięwzięciem tego okresu było otwarcie 1964r. Spółdzielniczego Domu Handlowego SDH przy Kościuszki w Sanoku, który stał się wizytówką Sanockiej PSS.
O sile i znaczeniu sanockiej spółdzielni świadczy również fakt, że w swych działaniach nie zamyka się w Sanoku. Uruchamiał także swoje placówki handlowo – gastronomiczne w terenie i to dość rozległym bo sięgającym aż od Beska po Ustrzyki Górne.
Wskaźnikiem takiego rozwoju była ówczesna baza, którą tworzyły 81 sklepów ( w tym 62 spożywcze), 36 zakładów gastronomicznych, 26 bufetów i kiosków, 3 piekarnie, ciastkarnia, wytwórnia wód gazowanych, rozlewnia piwa, 2 ośrodki Praktyczna Pani, Spółdzielczy dom Handlowy i Pewex.
Wszystkie procesy transformacji ustrojowej i gospodarczej zachodzące w kraju dotknęły całą gospodarkę w tym spółdzielnie.
Duże bezrobocie i narastające zubożenie społeczeństwa nie pozostały bez wpływu na działalność handlowa i produkcyjną. Szczególnie dotkliwym w tym względzie był rok 1989, a zdecydowały o tym zmiany w zakresie przekształceń własnościowych, w wyniku których spółdzielnia zmuszona została do oddania wszystkich dzierżawionych lokali nie będących jej własnością.
Mimo trudności finansowych nastąpiła wielka modernizacja całej bazy handlowej, której efektem miało być dostosowanie się do coraz wyższych wymagań społeczeństwa.
Okres ostatnich lat w życiu gospodarczym PSS-u to dalszy intensywny rozwój handlu poprzez tworzenie sklepów o zróżnicowanych wielkościach powierzchni handlowych.
Dzisiejszy PSS Sanok to także zespół bardzo dobrych doświadczonych fachowców, to prężny Zarząd i oddana Spółdzielni Rada Nadzorcza.